21.06.2024 - TREND BATMAN & Batman'nın yeni yüzü

Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesi 104 Personel Alım İlanı: Son gün 24 Kasım 2023

Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesi 104 Personel Alım İlanı: Son gün 24 Kasım 2023

Süleyman Demirel Üniversitesi bünyesine kazandırılmak üzere 104 Sözleşmeli Personel alacağını duyurdu. Peki Söz konusu olan alım ilanına kimler başvuru yapabilecek? Ne zaman başvuru yapılacak? Kadro dağılımı nedir? Tüm detayları Trend Batman sitesinde sizlere aktarıyoruz.

 

Mezuniyete Göre Personel Alımı Kadroları Nelerdir?

Lise Mezunu: 13 Hemşire, 3 Teknisyen, 2 Röntgen Teknisyen, 17 Destek Personeli (Temizlik Personeli)

Ön Lisans Mezunu: 17 Sağlık Teknikeri,

Lisans Mezunu: 49 Hemşire, 2 Biyolog, 1 Fizyoterapist,

İlan
No
Pozisyon Adı/
Cinsiyet
Adedi KPSS
Puan Türü
ÖZEL ŞARTLAR
1604 Hemşire 49 KPSS P3 1-Hemşirelik bölümü lisans mezunu olmak.
1605 Hemşire 13 KPSS P94 1-Sağlık Meslek Liselerinin Hemşirelik veya Sağlık Memurluğu bölümü
mezunu olmak.
1606 Biyolog 2 KPSS P3 1-Tıbbi Biyolojik Bilimler, Biyoloji, Moleküler Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji bölümlerinin birinden
lisans mezunu olmak.
1607 Fizyoterapist 1 KPSS P3 1-Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon
bölümü lisans mezunu olmak.
1608 Sağlık Teknikeri
(Laboratuvar)
3 KPSS P93 1-Sağlık Laboratuvarı, Tıbbi Laboratuvar veya Tıbbi Laboratuvar
Teknikleri programlarının birinden önlisans mezunu olmak.
1609 Teknisyen
(Elektrik)
2 KPSS P94 1-Ortaöğretim Kurumlarının Elektrik veya Elektrik-Elektronik Teknolojisi
alanı ve dallarının birinden mezun olmak.
1610 Röntgen
Teknisyeni
2 KPSS P94 1-Ortaöğretim Kurumlarının Radyoloji Alanı-Radyoloji Teknisyenliği dalı
mezunu olmak.
1611 Sağlık Teknikeri
(Tıbbi Sekreter)
14 KPSS P93 1-Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programı önlisans mezunu olmak.
1612 Teknisyen (İklimlendirme) 1 KPSS P94 1-Ortaöğretim Kurumlarının Soğutma ve İklimlendirme alanından mezun olmak.
1613 Destek Personeli (Temizlik Personeli) ERKEK 17 KPSS P94
 1. Ortaöğretim Kurumlarının (lise ve dengi) herhangi bir alanından mezun olmak.
 2. Üniversitemiz Hastanesindeki temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve engeli bulunmamak.
 3. Açık ve kapalı alanlar ile ve yüksek katlı binalarda çalışmasına engel durumu bulunmamak.
 4. Gece ve gündüz, iç ve dış mekânlarda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu bulunmamak.
 5. Atanmaya hak kazanan adayların “Bulaşıcı hastalığı ile temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık vb. engelleri bulunmamaktadır” ibareli heyet raporu (Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü hastaneler veya Kamu Hastanelerinden) almaları

gerekmektedir.

A-GENEL ŞARTLAR:

 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
 2. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 3. Adayın başvurduğu pozisyon niteliğine göre 2022 KPSS (B) grubu sınavına girmiş
 4. Çeşitli Kanun Hükmünde Kararnameler ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak.
 5. Erkek adaylar için askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
 1. Tercih edilecek pozisyonun için belirlenen özel şartları taşıyor olmak.
 2. İlgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde, yapılacak görev gereği mesai saatleri dışında, hafta sonlarında ve vardiyalı çalışmaya herhangi bir engeli olmamak.
 3. Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmü gereğince başvuramazlar. Bu hükme aykırı durumu tespit edilenler atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır. (Sözleşme imzalama aşamasında ilgili belgenin ibrazı istenecektir.)

 

B- BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI:

 1. Başvurular, ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı günden itibaren 15 inci günü saat 23.59’a kadar Üniversitemizin İnsan Kaynakları Başvuru Sistemi’nden (https://ikbasvuru. sdu.edu.tr) online olarak yapılacaktır. Şahsen veya posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
 2. Adaylar öncelikle başvuru sistemine kayıt olduktan sonra “Sözleşmeli Personel Alımı İlanı” için başvuru işlemlerini başlatacaktır. Adaylar başvuru sisteminin öncelikle kişisel bölümünde istenen verileri (öğrenim belgesi, transkript, deneyim, sınav, askerlik, sabıka, mahkumiyet, iletişim bilgileri vb.) çekip/yükledikten sonra “işlemler”-“başvuru sürecindekiler” bölümünden başvuru yapmak istediği pozisyonu seçtikten sonra “Başvuru Yap” butonuna tıkladığında çevrimiçi (online) başvurularını tamamlamış olacaklardır.
 3. Başvurular üzerinde güncelleme yapmak istenildiğinde mevcut başvuru silinerek, “İşlemler-Başvuru Sürecindekiler” menüsünden yeniden başvuru oluşturulabilecek olup, tüm sorumluluk adaylara aittir. (Bilgilerinde güncelleme yapmama, yanlış/eksik belge yükleme, özel şartlar bölümünde yazan mezuniyetten farklı mezuniyetle başvurma, yanlış ilana başvurma vb.) Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar herhangi bir hak iddia edemeyecek olup haklarında yasal işlem başlatılacaktır. Atamaları yapılmış olsa bile atamaları iptal edilecektir. Kurumumuzca kendilerine herhangi bir ücret ödenmiş ise bu ücret yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.
 4. Başvuru sistemi öğrenim bilgilerini ilgili web servisler aracılığı ile otomatik çekmektedir. Öğrenim bilgisi otomatik çekilmeyen adayların başvuru sistemine onaylı öğrenim belgesi ve transkriptlerini (lisans, önlisans) “Kişisel-Eğitim Bölümü-Eğitim Bilgisi Ekleme” butonundan manuel olarak yüklemesi gerekmektedir. KPSS P94 puanı ile alım yapılacak pozisyonlara başvuran adayların ortaöğretim belgesinin onaylı suretini “Kişisel-Eğitim Bölümü- Eğitim Bilgisi Ekleme” butonundan manuel olarak yüklemesi zorunludur. Başvurulan pozisyonun niteliğine göre istenen alanda ortaöğretim mezuniyet belgesini yüklemeyen adayın başvurusu geçersiz sayılacaktır.
 1. Daha önce başvuru sistemine kayıt olan adayların, kişisel bilgilerini (eğitim, sınav vs.) mutlaka sistem üzerinden güncelleme yapması gerekmektedir.
 2. Yurt dışından alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylı denklik belgesinin başvuru sisteminin “Kişisel-Deneyim Bilgilerim” bölümüne yüklenmesi gerekmektedir.
 3. İstenilen bilgi ve belgelerin başvuru süresi içinde başvuru sistemine girilmesi esastır. Başvuru süresi sonrasında sisteme yüklenen bilgi ve belgeler dikkate alınmayacaktır.
 4. Adayların sadece tek bir pozisyon için başvuru yapmaları gerekir. Birden fazla pozisyon için başvuru yapıldığı takdirde ilk başvurusu geçerli olacaktır.
 5. Başvuru sistemine kayıt ve başvuru yapılması hakkındaki öğretici videolar https://www.youtube.com/watch?v=zBSszCcjVLg ve https://www.youtube.com/watch?v=hf70Qp 2W3RA adreslerinden izlenebilecektir.

 

 

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Sözleşmeli personel alımında başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başladı. Adaylar başvurularını 10 – 24 Kasım 2023 arasında olacak. Başvurular sadece online yapılacak olup şahsen yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru Adresi: https://ikbasvuru.sdu.edu.tr web sayfasından online başvuru şeklinde yapılacaktır.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ