21.06.2024 - TREND BATMAN & Batman'nın yeni yüzü

Siirt Üniversitesi 30 Öğretim Üyesi Alacak

Siirt Üniversitesi 30 Öğretim Üyesi Alacak

Siirt Üniversitesi bünyesine kazandırılmak üzere 30 öğretim görevlisi alacağını duyurdu. Peki Söz konusu olan alım ilanına kimler başvuru yapabilecek? Ne zaman başvuru yapılacak? Kadro dağılımı nedir? Tüm detayları Trend Batman sitesinde sizlere aktarıyoruz.

 

 

ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 ve 2914 sayılı Kanun, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin yürürlükteki ilgili maddeleri ile Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine bakılırsa öğretim üyeleri alınacaktır.
Başvuruda bulunacak adaylar, yazışma adreslerini içeren, başvurdukları bölüm ve anabilim/anasanat dallarını belirttikleri dilekçelerine, gösterim dosyalarına ek olarak özgeçmiş, 4 tane fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş), tahsil durumlarını gösterir belgelerin onaylı sureti yada e-devlet çıktısı (lisans, yükseklisans, doktora ve doçentlik) nüfus cüzdanı örneği ön yüzü, yabancı dil belgesi, adli sicil kaydı (e-Devlet), askerlik durum belgesi (e-Devlet), ilanın bir tane fotokopisi, ve halen çalışanlar ile daha evvel kamu hizmeti bulunanlar hizmet belgelerini ilave ederek (Üniversitemiz Personeli hariç), Doçent ekibine başvuracak adayların Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığı’na Doktor Öğretim Üyeleri ise ilgili birimlere) bizzat yada posta yolu ile başvurmaları gerekmektedir. Eksik belgeli meydana getirilen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır (e-posta ile başvurular kabul edilmeyecektir).
1- Profesör kadrolarına müracaat edecek adaylar; yukarıdaki belgelere ilave olarak, üniversite yada yüksek teknoloji enstitüsüne katkılarını kapsayan eserlerinin belirtildiği gösterim listesini içeren 1 (bir) takımını fizyolojik ortamda; 6 ekip gösterim dosyalarını (taşınabilir hafıza ile) müracaat dilekçelerine ekleyeceklerdir.
2- Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar; yukarıdaki belgelere ilave olarak, doçentlik belgelerini, bilimsel emek harcama ve yayınlarını kapsayan eserlerinin belirtildiği gösterim listesini içeren 1 (bir) takımını fizyolojik ortamda; 4 ekip gösterim dosyalarını (taşınabilir hafıza ile) müracaat dilekçelerine ekleyeceklerdir.
3- Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına müracaat edecek adaylar; yukarıdaki belgelere ilave olarak, bilimsel emek harcama ve yayınlarını kapsayan eserlerinin belirtildiği gösterim listesini içeren 1 (bir) takımını fizyolojik ortamda; 4 ekip gösterim dosyalarını (taşınabilir hafıza ile) müracaat dilekçelerine ekleyeceklerdir.
USB içerikleri:
– Başvuru dilekçesi (imzalı),
– Özgeçmiş ve gösterim sıralaması,
– Yabancı Dil Belgesi,
– Diplomalar,
– Doçentlik Belgesi,
– Akademik Yükseltilme ve Atamada Değerlendirmeye Alınan Faaliyetler ve Puan Hesaplaması Formu,
– Tüm Bilimsel gösterim, emek harcama ve faaliyetler.
* Tüm kadrolara başvuracak adayların Devlet hizmetine girmede aranan niteliklere haiz olmaları gerekmektedir.
* Tüm kadrolara müracaat süresi bu ilanın Resmî Gazete’de yayım tarihinden itibaren 15 gündür.
* e-Devlet üstünden alınabilecek kare kodlu belgeler kabul edilecektir.
* Adaylar duyuru edilen kadrolardan sadece birine başvurabilirler. Birden fazla memur kadrosuna başvuruda bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
* İdarenin uygun görmüş olduğu takdirde ilanın her aşaması iptal edilebilir.
* Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması gerekir.
* Kadroya başvuruda bulunan adaylardan atanmaya hak kazananların atamaları, Yükseköğretim Yürütme Kurulu Kararıyla Üniversitemize vermiş olduğu atama izni kontenjanı dahilinde yapılacak olup, atama izni kontenjanını aşan hiçbir atama gerçekleştirilemeyecektir.

Başvuru Başlama Tarihi : 03.10.2023
Son Başvuru Tarihi : 17.10.2023

Siirt Üniversitesi Rektörlüğünün Personel Alım ilanı ekte yer verilmiştir.

https://www.siirt.edu.tr/duyuru/universitemiz-cesitli-birimlerine-ogretim-uyesi-ve-ogretim-elemani-alinacaktir/871310803.html

 

 

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ