Dicle Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alacak : Son Gün 16 Şubat 2024

Dicle Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alacak : Son Gün 16 Şubat 2024

Dicle Üniversitesi bünyesine kazandırılmak üzere 72 sözleşmeli personel alacağını duyurdu. Peki Söz konusu olan alım ilanına kimler başvuru yapabilecek? Ne zaman başvuru yapılacak? Kadro dağılımı nedir?  Tüm detayları sitesinde sizlere aktarıyoruz.

 

Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 2 Hemşire, 2 Diğer Sağlık Personeli, 1 Büro Personeli, 21 Temizlik Personeli, 8 Hasta Bakım personeli, 1 Gassal, 1 Teknisyen,

Ön Lisans Mezunu: 7 Sağlık Teknikeri, 2 Büro Personeli, 1 Şoför, 3 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 1 Teknker,

Lisans Mezunu: 7 Hemşire, 1 Ebe, 10 Büro Personeli, 2 Mühendis, 1 Kütüphaneci, 1 Mütercim

 

 

GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

 1. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunumun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.
 2. Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş otsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 (bir) yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, Milli Savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hile iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 3. Lisans mezunları için 2022 KPSS (P3), ön lisans mezunları için 2022 KPSS (P93) ve lise mezunlar için 2022 KPSS (P94) sınavına girmiş olmak.
 4. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 5. Adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden, sözleşmeyi yenilememeleri hâlinde sözleşmenin bitiminden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması.
 6. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak.
 7. Adaylarla yapılacak hizmet sözleşmesinde belirtilen şartlan yerine getirmeyenlerin sözleşmeleri 1 (bir) ay içinde feshedilecektir.
 8. Kanun Hükmünde Kararname kapsamında kumrularıyla ilişiği kesilenler veya sözleşmesi tek taraflı fesih edilenler başvuruda bulunamazlar.
 9. Nöbet, vardiya usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.
 10. Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar.
 11. Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmadığını tam teşekküllü bir sağlık kuruluşundan aldığı sağlık raporu ile belgelendirmek. (Atanmaya hak kazanma durumunda istenecektir.)
 12. Staj süreleri mesleki deneyim olarak kabul edilmeyecektir.
 13. Atanmaya hak kazanan adaylar arşiv araştırması olumlu gelenlerin atamaları yapılacaktır.
 14. Üniversitemiz yayımlanan ilam iptal edilmesi ve değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 15. İlan tarihinden önce alınan sertifikalar kabul edilecek olup, ilan tarihi itibariyle ve sonrası alınacak sertifikalar kabul edilmeyecektir.
 16. Destek Personeli pozisyonlarına başvuran (DES-, DES-II, DES-III ve DES-V) adaylardan sadece ortaöğretim mezunlarının başvurulan kabul edilecektir. Ortaöğretim mezunu olup, halen bir yükseköğretim kurumunda (üniversitelerde örgün eğitim) öğrenci olanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Üniversiteye personel alımı için başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başlamıştır. Adaylara başvuru için 15 gün süre verilmiş olup başvuru süresi içerisinde başvurular Online olarak gerçekleştirilecektir.

Başvuru Tarihleri: 2 – 16 Şubat 2024

Başvuru Adresi: http://pbs.dicle.edu.tr/ web adresindeki online başvuru sistemine bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak, istenilen belgelerin de eklenmesiyle birlikte elektronik ortamda başvuru yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ BURADA TIKLAYINIZ

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ