20.06.2024 - TREND BATMAN & Batman'nın yeni yüzü

Batman 6. Kitap Fuarı Başladı

Batman 6. Kitap Fuarı Başladı

Batman Valiliği ile Belediye’nin gelenekselleştirdiği Batman Kitap Fuarı ve Kültür Sanat Festivali, 20 Ekim 2023 Cuma günü Valilik önündeki cadde de start alacak. Bu yıl fuara davet edilen 19 yazar ve konuklar  için de söyleşi alanı oluşturuldu. “Oku, bu yüzyıl senin” temasıyla yapılacak Batman Kitap Fuarı 9 gün sürecek 29 Ekim 2023 kadar açık olacak. Bu arada fuar alanı için Valilik önündeki güzergah da  29 Ekim tarihine kadar trafiğe kapatıldı.

 

150 yayınevinin katıldığı 10 günlük fuar süresince edebiyat, kültür, sanat, iletişim, bilim ve düşünce dünyasından birçok önemli isim Batman’a gelecek.

 

 

2 MİLYON LİRALIK HEDİYE ÇEKİ

Kitap Fuarı ve Kültür Sanat Festivali hakkında açıklama yapan Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, “Bu yıl düzenleyeceğimiz etkinlikler, Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümüne denk geldiği için ayrıca büyük bir öneme sahip. Kitap Fuarı ve Festival, bu büyük coşku ve gururu 100. yıla yakışır şekilde yaşayabileceğimiz bir buluşma noktası olacak. Gençlerin kitapla buluşmasını önemsiyoruz ve bu etkinlik onları kitaplarla bir araya getiriyor. Şehrimizdeki tüm öğrencileri mektupla fuara davet ettik. Şehir merkezine uzakta olanlar dahil tüm öğrencilerimiz için okullardan fuar alanına servisler kalkacak. Bu yıl toplam 2 milyon TL değerinde 50’şer TL’lik 40 bin adet hediye çeki dağıtıyoruz. Çocuklarımız istedikleri kitabı bu çeklerle alabilecek. Evlatlarımız için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Ve onlardan tek isteğimiz var, okumaları” dedi.

 

 

Siz kitap fuarına katılacak mısınız ? yoruma yazabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ