21.06.2024 - TREND BATMAN & Batman'nın yeni yüzü

Ata Aöf Yaz Okulu Kayıt Tarihleri / Mezuniyet Üç Ders Sınavı Ne Zaman? 2023

Ata Aöf Yaz Okulu Kayıt Tarihleri / Mezuniyet Üç Ders Sınavı Ne Zaman? 2023

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (ATA AÖF) yaz okulu tarihleri belli oldu. ATA AÖF yaz okulu sınavları ve Mezuniyet üç ders sınavı ne zaman? Sınav online mı, yüz yüze mi yapılacak? İşte detaylar Trend Batman sitemizde.

 

ATA AÖF YAZ OKULU VE ÜÇ DERS SINAVI BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

  • Yaz okulu ders kayıtları 26.06.2023-10.07.2023 tarihleri arasında yapılacaktır.
  • Yaz okulu 10 Temmuzda başlayacak 11 Ağustosta sona erecek olup yaz okulu ve mezuniyet üç ders sınavı 12 ya da 13 Ağustosta 81 ilde aynı anda ve yüz yüze yapılacaktır.

 

  • Öğrenciler, yaz okulunda açılacak derslerden en fazla toplam 5 adet ders alabilirler. Bu dersler, öncelikle alt yarıyıl dersleri olmak üzere, daha önce alınıp başarısız olunan (FF harf notlu) ve/veya ilk defa alınacak derslerden sadece yaz okulunda olmak üzere, takip eden üst yarıyıllardan (güz ya da bahar) seçilebilir.

 

  • Bir öğrenci hem mezuniyet üç ders sınavına hem de yaz okuluna katılamaz.

 

  • Mezuniyet üç ders sınavı hakkı olan bir öğrenci isterse kayıt yapması durumunda yaz okuluna katılabilir. Ancak bu durumda mezuniyet üç ders sınavına katılamaz.

 

  • Mezuniyet üç ders sınavı için herhangi bir kayda gerek yoktur.

 

  • Mezuniyet üç ders sınavına, mezuniyeti için en fazla üç dersi kalmış olan öğrencilerden bu dersleri 2022-2023 eğitim öğretim yılı güz ve bahar yarıyıllarında alıp başarısız olanlar katılabilir.

 

  • 6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle ikametgâhı deprem bölgesinde yer alan öğrencilerin materyal ücret muafiyetleri yaz okulunda geçerli değildir.

NOT; Azerbaycan Bakü’de yaz okulu ve mezuniyet üç ders sınavı yapılmayacaktır. Buradaki öğrencilerin Türkiye’deki mevcut sınav merkezleri arasından tercih yapması gerekmektedir. Tercih yapmayan öğrencilerin sınav merkezi Erzurum olarak belirlenecektir.

 

SINAV BAŞVURU İL TERCİHLERİ NE ZAMAN ?

İl sınav tercihleri 26.06.2023-10.07.2023 tarihleri arasında yapılacaktır.
Sınava giriş belgeleri sınav tarihinden en geç 3 gün önce yayınlanacaktır.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ